رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

جهاددانشگاهی در حوزه آموزش و پژوهش سرآمد و دارای تجربه است

۱۸ مهر ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۳ کد : ۴۹۳۰۵ عمومی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: : ما در حوزه آموزش و پژوهش راه طولانی در پیش داریم و باید فعالیت‌های زیادی انجام دهیم تا بتوانیم دانشگاه تربت حیدریه را به آن جایگاه واقعی‌اش برسانیم. یکی از اقداماتی که باید انجام شود شبکه‌سازی و برقراری ارتباط با مراکزی است که در این حوزه سرآمد و صاحب تجربه هستند و تمامی زیرساخت‌هایشان کامل بوده و در این مسیر می‌توانند به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه کمک شایانی کنند؛ جهاددانشگاهی با توجه به جامعیتی که دارد می‌تواند به ما کمک کند.
جهاددانشگاهی در حوزه آموزش و پژوهش سرآمد و دارای تجربه است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حسین ابراهیمی پور با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر بیماری‌های غیر واگیر و چالش‌هایی که در حوزه سلامت وجود دارد باعث شده برنامه‌ای در وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی اولویت پیدا کند. ما در حوزه بیمارستانی، بهداشت و درمان برای بیماری‌های غیر واگیر مانند فشار و چربی خون، سرطان و بیماری روانی که مربوط به سبک زندگی است را نمی‌توانیم در چارچوب بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت درمان‌ مدیریت کنیم. بنابراین باید علوم و همکاری‌های بین رشته‌ای را توسعه دهیم. بنده معتقدم یکی از مراکزی که می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند، جهاد دانشگاهی بوده، زیرا به واسطه تجربیات و جامعیتی که در موضوعات علمی دارد می‌تواند برای مجموعه ما کمک کننده باشد.

وی تاکید کرد: در زمینه‌های آموزش و پژوهش، انتقال فناوری و بعضی از همکاری‌های مشترکی که هر ۲ طرف نسبت به آن علاقه‌مند هستند می‌توانیم با جهاددانشگاهی تعامل داشته باشیم.

ابراهیمی‌پور با بیان اینکه در حوزه آموزش اولویت ما گسترش رشته‌های مهارت محور است، عنوان کرد: به عبارت دیگر در برخی رشته‌ها مدرک ارائه نمی‌کنیم اما گواهی داده می‌شود که آن گواهی مدرک مورد نیاز یک واحد است. با توجه به اینکه در دانشگاه علوم پزشکی تعداد دانشجویان زیاد است، بنابراین مدرک تحصیلی زیادی هم صادر می‌شود اما همه می‌دانند در حوزه علوم پزشکی افرادی تحت عنوان دارویار، کمک پرستار و کمک دندان‌پزشک هستند که در حوزه‌های خود افراد تاثیرگذاری هستند. متاسفانه ما در این زمینه‌ خلاء‌های بسیار بزرگی داریم.

رئیس‌ دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به تجربیات جهاددانشگاهی و ایجاد همکاری‌های دو جانبه با دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، بیان کرد: توجه به تجربیاتی که جهاددانشگاهی در برگزاری این دوره‌ها داشته می‌تواند همکاری‌های گسترده‌ای در این رابطه با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشد. ما زیرساخت‌ها، فناوری و تجهیزات زیادی داریم که در حوزه پژوهش می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.


نظر شما :