رئیس جهاد دانشگاهی:

مهم‌ترین سرمایه جهاددانشگاهی نیروی انسانی متخصص و متعهد است

۱۸ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۹ کد : ۵۰۴۱۶ عمومی
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: در کنار همه سرمایه‌ها و توانمندی‌های موجود در این نهاد انقلابی، مهم‌ترین سرمایه جهاد دانشگاهی نیروی انسانی متعهد و متخصص است.
مهم‌ترین سرمایه جهاددانشگاهی نیروی انسانی متخصص و متعهد است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حسن مسلمی نائینی روز گذشته، ۱۷ آبان، در اولین سفر استانی خود به منظور زیارت بارگاه منور رضوی و بازدید از سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی وارد مشهد شد.

مسلمی نائینی در این خصوص اظهار کرد: نخستین هدف بنده از سفر زیارت بارگاه رضوی و استعانت از این امام رئوف برای موفقیت در کارها نیز بوده است.

وی هدف دوم سفر خود را بازدید از مجموعه توانمندی‌های جهاددانشگاهی خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف دانست و بیان کرد: در بازدیدی که از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی داشتم خوشبختانه شاهد موفقیت‌های فراوان و روحیه بالای جهادی در حوزه‌های پژوهش و فناوری، آموزش و فرهنگی، خدمات پزشکی بوده‌ام و شاهد موفقیت‌های ارزشمند این سازمان در خراسان رضوی بودم که بسیار مسرت بخش و خوشحال کننده است.

باید چندین رویان دیگر در حوزه‌های مختلف در جهاد دانشگاهی ایجاد کنیم

مسلمی نائینی در جمع مدیران و اعضاء جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، با تاکید بر اینکه باید حوزه علوم انسانی در جهاد دانشگاهی به یک الگو تبدیل شود، ادامه داد: باید در جهاد دانشگاهی به گونه‌ای عمل کنیم که ده‌ها رویان دیگر در حوزه‌های مختلف فنی و مهندسی و پزشکی ایجاد کنیم. همچنین یکی از برنامه‌های من این است تا در سفر به واحدهای استانی به طور مستقیم با موفقیت‌ها و مسائل استان‌ها آشنا شوم.

وی با اشاره به تاکیدات و انتظارت دولت از جهاد دانشگاهی، خاطرنشان کرد: از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود تا طرح‌های مهم بر زمین مانده در کشور که با مانع روبه‌رو هستند، توسط این نهاد شناسایی و نسبت به تکمیل آن اقدام شود؛ لذا باید در فعالیت‌های‌مان نوآوری داشته باشیم و برنامه‌هایی که در جهاد دانشگاهی اجرا می‌شود، به نتایج عملی منتج شود.

رئیس جهاد دانشگاهی ارتباط با سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی دولتی، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها را از دیگر وظایف جهاد دانشگاهی برشمرد و تاکید کرد: باید حوزه علوم انسانی در جهاد دانشگاهی ارتقا یابد چراکه این حوزه گره‌گشای بسیاری از مشکلات کشور است و باید به یک زاویه دیگر به این حوزه نگریست.

مسلمی نائینی به سرفصل‌های فعالیت در این نهاد را ایمان، علم و مجاهدت مستمر خواند و گفت: با این سرفصل‌ها می‌توانیم به شخصیتی والا مقام چون مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی که همیشه مقام معظم رهبری از ایشان به نیکی یاد می‌کنند، تبدیل شویم.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد کرسی‌های نظریه‌پردازی در دانشگاه‌ها، افزود: به دنبال این هستیم تا جهاد دانشگاهی، این کرسی‌ها را در دانشگاه‌ها تقویت نماید و این نهاد در این خصوص از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی را حلقه‌ای برای ورود جوانان با انگیزه و متعهد به جهاددانگشاهی و رشد و شکوفایی آن‌ها دانست و افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند حلقه اتصال دانشجویان به ویژه نخبگان به بازار باشد.

مسلمی نائینی ابراز امیدواری کرد با همکاری واحدهای این نهاد بتواند پروژه‌های مهم و کاربردی را مبتنی بر ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی و نیاز کشور شناسایی و به سرانجام رساند.

بازدید از مراکز پژوهش و فناوری، خدمات تخصصی پزشکی، فرهنگی و آموزشی و برگزاری نشست با مدیران و اعضای سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و حضور در شورای تسهیلات رفاهی جهاد دانشگاهی از برنامه‌های سفر یک روزه دکتر حسن مسلمی نائینی به مشهد مقدس بود.


نظر شما :