معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

تلاش خبرگزاری ایکنا، ارتقای فرهنگ عمومی با طرح مفاهیم قرآنی است

۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۱ کد : ۵۰۴۶۹ فرهنگی
معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از ارسال ۳۰۳۲ خبر بر روی خروجی سایت خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)-شعبه خراسان رضوی در سال گذشته خبر داد و گفت: در ۷ماهه ابتدای سال جاری بر روی خروجی این سایت ۱۷۶۵ خبر ارسال گردید.
تلاش خبرگزاری ایکنا، ارتقای فرهنگ عمومی با طرح مفاهیم قرآنی است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر سعید خدیوی با بیان این مطلب افزود: خبرگزاری بین الملل قرآن(ایکنا)-شعبه خراسان رضوی دارای سرویس‌های فعالیت‌های قرآنی، سیاست و اقتصاد، معارف اسلامی، اجتماعی، فرهنگی، چندرسانه ای، عکس و شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) نخستین و تنها خبرگزاری تخصصی قرآن کریم در جهان اسلام است که در بیستم آبان‌ماه 1382 هجری شمسی افتتاح شد، ادامه داد: خبرگزاری بین الملل قرآن(ایکنا)-شعبه خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان سال 1385 فعالیت خبری خود را آغاز کرد.

وی بیان کرد: تلاش این خبرگزاری بر آن بوده است که با اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای قرآنی و دینی و محک قرآنی حوزه‌های مختلف سیاسی،هنری،ادبی، اجتماعی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه، به ترویج فرهنگ متعالی و انسان ساز قرآن کریم مدد رسانده و فرهنگ عمومی را با طرح مفاهیم قرآنی ارتقا بخشد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی رسانه برتر استان در تولید و انتشار اخبار دینی و قرآنی را چشم انداز این خبرگزاری دانست و یادآور شد: تولید روزانه اخبار و گفتگوهای مختلف در حوزه‌های متنوع سرویس‌های خبرگزاری، برگزاری نشست‌ها و میزگردهای تحلیلی و خبری با حضور صاحب نظران، کارشناسان و مسؤولان و وشش خبری کامل و ویژه برای رویدادها و برنامه‌های خاص قرآنی و رسانه‌ای داخلی و بین‌المللی از اهم فعالیت‌های این خبرگزاری است.


نظر شما :