معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

مشارکت با بخش خصوصی برای تجاری‌سازی محصولات فناورانه این پژوهشکده در اولویت قرار دارد

۳۰ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۹ کد : ۵۰۸۱۶ تاپ اخبار پژوهش و فناوری
معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: افزایش دامنه تاثیرگذاری پژوهشکده، حفظ و ارتقای علمی پژوهشکده و دستیابی به اقتصاد پایدار سه رویکرد اصلی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در فعالیت‌‎ها و برنامه‌های پیش رو است.
مشارکت با بخش خصوصی برای تجاری‌سازی محصولات فناورانه این پژوهشکده در اولویت قرار دارد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر فرشته حسینی با بیان این مطلب افزود: توسعه دانش‌های فنی مرتبط با تقاضای جامعه و استفاده از ظرفیت‌های بین رشته‌ای در تعریف پروژه‌های کاربردی در دستور کار می‌باشد.  

وی با اشاره به  طرح‌های فناورانه و نوآورانه ملی در حال اجرا در پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی، ادامه داد: دراین راستا سعی داریم تا به صورت هدمند در بازار نقش آفرینی کنیم.

معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: در طرح‌های کارفرمایی و کلینیک غذا رویکرد تاثیرگذاری در صنعت را داریم و مشارکت با بخش خصوصی برای تجاری‌سازی محصولات فناورانه در اولویت قرار دارد.

دکتر حسینی تامین مواد اولیه و نهاده‌های تولید و بومی سازی دانش فنی‌های مرتبط با کاهش ضایعات و افزایش بهره‌وری  از ضایعات کشاورزی را از جمله فعالیت‌های پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در زمینه امنیت غذایی برشمرد و تاکید کرد: در فعالیت‌های آینده این پژوهشکده تمرکز بیشتری بر کمک به ارتقاء امنیت غذایی کشور خواهد بود.

وی از احداث مجتمع فناوری و نوآوری صنایع غذایی توسط پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد و خاطرنشان کرد: درصدد هستیم تا با احداث این مجتمع زمینه رشد نخبگان این حوزه را فراهم آوریم.


نظر شما :