پژوهش و فناوری - آرشیو

مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

آنفولانزا و عوارض آن می‌تواند خطرناک و کشنده باشد

مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: آنفولانزا ویروسی است که باعث بروز و گسترش بیماری های عفونی در دستگاه تنفس (بینی، گلو و ریه ها) می‌شود. برای بیشتر افراد، آنفولانزا خود به خود رفع می شود. اما، آنفولانزا و عوارض آن می‌تواند خطرناک و کشنده باشد.

ادامه مطلب
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی خراسان رضوی مطرح کرد:

کاهش مرگ و میر سرطان‌های پستان و دهانه‌ی رحم با کمک روش‌های غربالگری

عضو هیات علمی گروه عفونت‌های منتقله از راه خون جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: تشخیص زودهنگام سرطان پستان و دهانه‌ی رحم به کمک روش‌های غربالگری بر درمان موفقیت آمیز و کاهش مرگ و میر این دو سرطان تاثیر بسزایی دارد.

ادامه مطلب
عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی:

صنایع تبدیلی نقش کلیدی در زنجیره تامین امنیت غذایی دارد

عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: صنایع تبدیلی غذایی حلقه تکمیلی بخش کشاورزی بوده و در توسعه بخش کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده برای این بخش اهمیت و نقش کلیدی در زنجیره تامین امنیت غذایی دارد.

ادامه مطلب
با همکاری پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی؛

نشست هم‌اندیشی با موضوع " نقش تولید دانش‌بنیان در امنیت غذایی" هم‌زمان با روز جهانی غذا برگزار می‌گردد

همزمان با روز جهانی غذا، نشست هم‌اندیشی " نقش تولید دانش‌بنیان در امنیت غذایی" به همت چهار مرکز دانشگاه فردوسی مشهد، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی و موسسه علوم و صنایع غذایی برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب
مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

حدود ۷۵ درصد افراد آلوده به وبا بدون نشانه‌های بالینی مشخص هستند

مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: تقریباً از هر ۱۰ نفری که به وبا مبتلا می‌شوند یک نفر علائم شدیدی پیدا می‌کند؛ در این افراد کاهش سریع مایعات بدن منجر به کم آبی و شوک می‌شود و بدون درمان، مرگ در عرض چند ساعت اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب