. .
۱۳۹۶ جمعه ۲ تير
Skip Navigation Linksصفحه اصلی -> معاونت پژوهشی -> مراکز خدمات تخصصی -> مرکز خدمات تخصصي تشخيص طبي و آسيب شناسي
. .

مرکز خدمات تخصصي تشخيص طبي و آسيب‌شناسي جهاددانشگاهي مشهد

جهاددانشگاهي مشهد فعاليت مرکز خدمات تخصصي تشخيص طبي خود را به‌منظور ارائه خدمات آزمايشگاهي مطلوب و در جهت بهره‌مندي هرچه بيشتر مردم به‌ويژه محرومين و اقشار آسيب‌پذير جامعه به‌طور رسمي در سال 1360 با راه‌اندازي اولين آزمايشگاه تشخيص طبي خود در ساختمان هلال احمر، واقع در خيابان رازي مشهد آغاز نمود.

استقبال گسترده بيماران، کشف توان علمي و تخصصي اين مرکز و حمايت و تشويق دانشگاه علوم پزشکي و ديگر مسئولين استان، جهاددانشگاهي مشهد را بر آن داشت تا به راه‌اندازي دو آزمايشگاه ديگر در شهرستان‌هاي نيشابور و گناباد در سال 1366 و نيز آزمايشگاه ديگري در منطقه طلاب شهر مشهد در سال 1373 اقدام نمايد.

از جمله وجوه تمايز اين مرکز نسبت به ديگر آزمايشگاه‌ها بويژه آزمايشگاه‌هاي خصوصي مي‌توان به استفاده از تعرفه‌هاي دولتي درکنار ارائه خدمات تخصصي با تجهيزات پيشرفته اشاره نمود که در برخي حوزه‌ها آن را به مرکزي نمونه تبديل نموده است.

هدف

  • بهره‌گيري از پرسنل با تجربه و آموزش ديده، بکارگيري دستگاه‌هاي اتوماتيک و مواد و کيت‌هاي درجه 1 و استفاده از آخرين مراجع، کتب و نشريات علمي

  • همگامي با پيشرفت‌هاي جديد آزمايشگاهي و پياده سازي تکنيک‌هاي نوين تشخيصي

  • ارتقاي مشارکت در طرح‌هاي پژوهشي پزشکي با توجه به ظرفيت گسترده مرکز در اين زمينه

  • تقويت همکاري با دانشگاه‌هاي علوم پزشکي از طريق همکاري در طرح‌هاي پژوهشي و پايان‌نامه‌هاي دانشجويي

  • افزايش همکاري در برنامه‌هاي آموزشي و کمک آموزشي از طريق پذيرش دانشجويان کارآموز و کارورز در راستاي ايجاد زمينه مناسب جهت پذيرش دانشجو در مراکز آموزش عالي جهاددانشگاهي

  • تبديل شدن به آزمايشگاه رفرانس استان در تمامي بخش‌ها

توانمندي‌هاي تخصصي

اين مرکز در بخش‌هاي ژنتيک سلولي و مولکولي، آسيب‌شناسي، هورمون‌شناسي، خون‌شناسي، ايمني‌شناسي، سرم‌شناسي، ميکروب‌شناسي، بيوشيمي، قارچ‌شناسي و انگل شناسي به ارائه خدمات مي‌پردازد و با دارا بودن حدود ... نفر متخصص و عضو هيئت علمي، کارشناس، کاردان و ... توانايي بالقوه‌اي براي انجام فعاليت‌‌هاي آزمايشگاهي و پژوهشي دارد.

خدمات انجام شده

از زمان تاسيس تاکنون تعداد مراجعين به اين مرکز با سيري صعودي همراه بوده است به‌طوري که از17هزار نفر در سال 1361 به بيش از350 هزار نفر در سال 1389 رسيده است.
اين مرکز در سال 1387 از طرف كميته بيمه استاني بيمه هاي خدمات در ماني بعنوان آزمابشگاه نمونه معرفي گرديده است .

For More Information or Technical Support  Mail To webmaster@jdm.ac.ir
Copyright © 2017 JDM All Rights Reserved.